Domov > Zájazdy> BRAZÍLIA na bicykli

BRAZÍLIA na bicykli

Termíny: 

01.04. – 19.04.2024                     Cena: 2 995 EUR

21.04. – 09.05.2024                     Cena: 2 995 EUR

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Na bicykli z úpätia Serra do Espinhaço až k Atlantiku
 • Staré koloniálne mestá Ouro Preto, Tiradentes  a Congonhas
 • Farebné Paraty a smaragdové pobrežie Costa Verde
 • Rio de Janeiro, Cukrová homoľa, socha Ježiša Krista
 • Ubytovanie v penziónoch s raňajkami

Naše brazílske putovanie mieri do oblasti  Minas Gerais na východe Brazílie, ktorá vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu predstavuje jednu z najúnikátnejších oblastí v celej krajine. Región prilákal v 18. storočí množstvo zlatokopov a práve zlatá horúčka a bohatstvo sa odráža na tunajších koloniálnych mestách s mnohými historickými unikátmi. Právom bolo niekoľko z nich zaradených na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Na bicykli prejdeme zhruba 650 km po tzv. Kráľovskej ceste (Estrada Real), ktorá pôvodne vznikla za účelom zvozu zlata a diamantov z vnútrozemia do prístavov na pobreží. Dnes sa z tejto cesty stala atraktívna cyklotrasa, ktorá láka na poznanie brazílskeho vidieka aj koloniálnej histórie.

Našu púť začneme v centre brazílskej zlatej horúčky – mestečku  Ouro Preto (Čierne Zlato). Cez malebný brazílsky vidiek sa budeme v pomalom tempe presúvať až do okúzľujúceho prístavu Paraty , ktorý leží v srdci smaragdového pobrežiaCosta Verde .

Na záver samozrejme nesmieme vynechať farebný raj v  Rio de Janeiro , kde si vychutnáme kráľovský prídel brazílskeho temperamentu, samby, celosvetovo presláveného koktejlu Caipirinha, prírodných krás a kultúry. 002

Day 1
1. - 2. deň

Letecky Praha – Belo Horizonte ; transfer do bývalého baníckeho mestečka Santa Bárbara , zostavenie bicyklov a odpočinok po ceste.

Day 2
3. deň

Cyklistiku zahájime okružnou etapou do mestečka Cocais – eukalyptovými lesmi k archeologickému nálezisku Pedra Pintada  pri meste Barrao de Cocais so skalnými maľbami starými 6000 rokov ( 45 km / ↑1000 m ).

Day 3
4. - 5. deň

Po Diamantovom chodníku ukrajujeme ďalšie kilometre z Estrady Real : kávové plantáže, eukalyptové lesy a súkromné ​​farmy v podhorí divokého pohoria Caraça , v krajine plnej hôr a vodopádov; horská dedina Santa Rita , navždy spojená so zlatou horúčkou, ktorá tu vypukla v 18. storočí; Mariana – bývalé hlavné mesto provincie Minas Gerais a jeden z najväčších dodávateľov zlata portugalskému kráľovstvu; Ouro Preto  – prechádzka po tomto nespornom klenote koloniálnej architektúry s krivolakými uličkami a množstvom kostolov z obdobia zlatej horúčky; fakultatívne návšteva dnes už uzavretej zlatej bane Mina de Ouro da Passagem ( 85 km / ↑1200 m / 2 dni ).

Day 4
6. - 9. deň

Po poľných cestách medzi starými koloniálnymi farmami a malými dedinkami pokračujeme južným smerom: trasa sa vyznačuje krásnou krajinou pohoria Sierra de Camapuã ; Congonhas  s bazilikou de Bom Jesus de Matosinhos a unikátnym sochárskym dielom Proroci od neobyčajného architekta Aleijadinha ; Sao Bartolomeu – dedinka stratená v horách, odkiaľ sa nechce odchádzať; mestečká Prados a Veloso s početnými ateliérmi, umelcami a remeslami; dojazd do Tiradentes - biele domčeky ozdobené farebnými kvetmi a doplnené kulisou masívu Serra de São José právom prisúdili tomuto miestu titul "najmalebnejšie mestečko celej Brazílie" ( 250 km / ↑ 5700 m / 4 dni ).

Day 5
10 . - 11. deň

Cez São João del Rei , ktoré bolo v čase zlatej horúčky úhlavným súperom Tiradentes, mierime do oblasti priehrady Camargos – súčasť vodného systému riek Paraná a Rio Grande; krajina sa začína pomaly meniť, pribúda fariem, poľnohospodárskych políčok, kávových a eukalyptových plantáží v oblasti São Sebastião da Vitória; Carrancas a vodopády na Rio Capiveri ( 142 km / ↑1900 m / 2 dni ).

Day 6
12. deň

Deň bez bicyklov: transfer cez kúpeľné mestečko Caxambu s termálnymi prameňmi do Pouso Alto .

Day 7
13. - 15. deň

Záverečné tri dni cyklistiky v oblasti pohoria Serra de Mantiqueira : cez priesmyk Passa Quatro (1180 m) zjazd do oblasti ryžových polí v okolí mesta Guaratinguetá ; záverečná kráľovská etapa z Cunhy – centra presláveného výrobou keramiky, cez priesmyk v horskom pásme Serra do Mar (1500 m); nekonečný zjazd Atlantickým dažďovým pralesom  do Paraty na brehu Atlantického oceánu ( 212 km / ↑5350 m / 3 dni ).

Day 8
16. deň

Voľný deň v prímorskom letovisku Paraty s nádhernou koloniálnou architektúrou z dôb raného 18. storočia, prezývaného niekedy brazílskej Benátky – fakultatívne lodný výlet na tropické ostrovy a relaxácia na jedných z najkrajších pláží sveta na pobreží Costa Verde .

Day 9
17. - 19. deň

Prejazd po nádhernom pobreží Costa Verde s mnohými zátokami, ostrovmi a ostrovčekmi do Rio de Janeiro ; podvečerná prechádzka po preslávenej pláži Copacabana a podmanivé rytmy samby pri poháriku tradičného brazílskeho kokteilu Caipirinha ; ďalší deň prehliadka mesta: faktultatívne lanovkou na slávnu Cukrovú homoľu alebovýjazd na Corcovado – panoramatický výhľad na Rio de Janeiro, ktorý si vychutnáme spoločne s najslávnejšou sochou Ježiša Krista ; v podvečer odchod na letisko a ďalší deň prílet do ČR.

V cene je zahrnuté:

 • sprievodca CK,
 • letenka vr. všetkých poplatkov Praha - Belo Horizonte / Rio de Janeiro - Praha,
 • všetky transfery a sprievodné vozidlo na bagáž,
 • 17x miestne penzióny s raňajkami, informačné materiály.

V cene nie je zahrnuté:

 • ostatná individuálna doprava v mestách,
 • vstupné do pamiatkových objektov,
 • preprava bicykla lietadlom - 2x asi 150 USD.

 • 17x miestne penzióny s raňajkami

 • letecky z Prahy

 • raňajky

Ubytovanie

 • 17x miestne penzióny s raňajkami

Doprava

 • letecky z Prahy

Stravovanie

 • raňajky

Užitočné informácie

Rezervačný formulár

Cena 2995 /osobu
Začiatok zájazdu:
1. 4. 2024
Koniec zájazdu:
19. 4. 2024

Informácie

  brazília
  Cyklozájazdy
  Letecky
  C – náročný
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.