Domov > Zájazdy> SEVERNÝ VIETNAM na bicykli

SEVERNÝ VIETNAM na bicykli

Termín: 18.10. – 03.11.2024           Cena: 2 962 EUR

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Etapová cyklistika v odľahlých oblastiach vietnamských hôr
 • Etnické menšiny a tradičné dediny
 • Národný park Ba Be a plavba lodičkou
 • Hanoj
 • Doprovodné vozidlo, hotely a homestay

Prejazd odľahlou oblasťou celej severnej časti Vietnamu je skvelou voľbou na predĺženie cyklistickej sezóny. Trasa nášho zájazdu vedie veľmi príťažlivými miestami s množstvom prírodných krás a horami porastenými lesmi s mimoriadne bohatou zmesou tu žijúcich národnostných menšín, najmä Hmongov. Vinie sa po svahoch medzi ryžovými poľami, pretína horské riečky a potoky sprevádzané vodopádmi, otvára pohľady na kužeľovité hory, nedostupné hrebene a končí pri jazere Ba Be v rovnomennom národnom parku. Cestou budeme mať možnosť ochutnať výbornú vietnamskú kuchyňu, pozorovať tradičný vidiecky život a vďaka sprievodu miestneho vietnamského sprievodcu sa dozvieme aj mnoho zo života obyčajného Vietnamca. 002

Day 1
1. - 2. deň

Letecky Praha – Hanoi ; presun autobusom do provinčného mestečka Yen Bai, ubytovanie.

Day 2
3. deň

Prejazd autobusom do odľahlého horského mestečka Bac Ha - hlavného mesta provincie Lao Cai ; zostavenie bicyklov a prvá ochutnávka vynikajúcej vietnamskej kuchyne.

Day 3
4. deň

Vyrážame severovýchodným smerom cez pohorie Chay takmer na dotyk čínskych hraníc a ďalej proti prúdu Červenej rieky ; okolité vrcholy dosahujú 2500 m, na horizonte máme možnosť zahliadnuť aj najvyššiu horu Vietnamu Fan Si Pan (3143 m); okolo cesty míňame množstvo vodopádov a môžeme pozorovať vidiecky život; cestou mestečko Xin Man a nocľah vo Vinh Quang v provincii Su Phi (74 km / ↑ 1400 m).

Day 4
5. deň

Vyhliadková cesta pohorím Chay lemovaná terasami ryžových políčok , čajovými plantážami i a mnohými bystrinami; návšteva miestnej čajovej továrne a ochutnávka lokálneho čaju, nocľah v typickom vietnamskom "long house" alebo domu na kurích nôžkach v dedine Nam Hong (variant A: 36 km / ↑ 750 m) (variant B: 43 km / ↑ 1400 m).

Day 5
6. deň

Deň zahájime stúpaním do sedla Cong Troi alebo Nebeská brána (870 m); zídeme k rieke Lo , ktorá nás dovedie až do Ha Giangu - hlavného mesta rovnomennej provincie ( 95 km / ↑ 1100 m / ↓ 1680 m ).

Day 6
7. deň

Pár kilometrov za Ha Giangom nabiehame na cestu šťastia "Hapiness Road", ktorá bola postavená v šesťdesiatych rokoch s cieľom dostať pod kontrolu odbojné horské kmene; priesmyk Quan Ba ​​(1134 m).

Day 7
8. - 9. deň

Ha Giang – Dong Van : turisticky úplne neobjavený kraj náhornej plošiny Dong Van, o to však autentickejšie vidiecke prostredie etnických menšín, tradičné dediny Pho Bang Sino , terasovité ryžové polia, vápencové skalné steny, rozoklané hraničné hory).

Day 8
10. deň

Voľný deň v oblasti Dong Van : prechádzka alebo prechádzka po okolí mesta alebo dlhší cyklistický výlet do Lung Cu v blízkosti čínskych hraníc - vyhliadka a najsevernejší bod Vietnamu (0-52 km).

Day 9
11. - 12. deň

V nasledujúcich dňoch sa stočíme na juhovýchod a pôjdeme priamo v nádherných kulisách skalných homolí pokrývajúcich celú oblasť až k obzoru; vyhliadka Ma Pi Leng a zjazd do hlbokého údolia rieky Nho Que (95 km/2 dni).

Day 10
13. deň

Náročná etapa spočiatku pozdĺž rieky málo obývanou oblasťou vedúcou prevažne lesmi; odmenou sú výhľady na hory v okolí Tinh Tuc ; nocľah v Phia Den (80 km).

Day 11
14. deň

Ranný famózny zjazd 27 km o 800 výškových metrov!; zelenou zalesnenou krajinou až do nadmorskej výšky iba 150 m (76 km); koniec cyklistiky a balenie kolies; štýlový nocľah "homestay" v dedine Pac Ngoi .

Day 12
15. deň

Deň v NP Ba Be, čiže "Tri jazerá" - divukrásna krajina čiastočne skrýva a čiastočne dáva na obdiv prírodné skvosty: najväčšie jazero Vietnamu obklopujú vápencové hory porastené zmiešanými lesmi, v ktorých sa doteraz vyskytujú tie najvzácnejšie zvieratá, vtáky a rastliny - výlet prejdeme po jazere a preplávame jaskýň Puong ; popoludní odchod z Ba Be a nočný dojazd do Hanoja.

Day 13
16. - 17.deň

Hanoi : centrum s jazerom Hoan Kiem a chrámom Ngoc Son, Chrám literatúry s priľahlou záhradou, Ho Či Minov koplex, stará štvrť; nočný odlet domov , prílet nasledujúci deň.

V cene je zahrnuté:

 • sprievodca CK a miestny sprievodca,
 • letenka vr. všetkých poplatkov bez prepravy bicykla Praha-Hanoi-Praha,
 • všetky transfery, preprava batožiny počas celého programu,
 • 12x turistické hotely v 2lôžkových izbách s raňajkami, 2x homestay (ubytovanie u miestnej rodiny) s raňajkami,
 • plavba lodičkou v národnom parku Ba Be,
 • informačné materiály .

 • 12x turistické hotely v 2lôžkových izbách s raňajkami, 2x homestay (ubytovanie u miestnej rodiny) s raňajkami

Letecky z Prahy

Preprava bicykla lietadlom nie je zahrnutá v cene zájazdu a bude upresnená pri rezervácii leteniek – cca 2x cca 90 EUR.

 • raňajky

Ubytovanie

 • 12x turistické hotely v 2lôžkových izbách s raňajkami, 2x homestay (ubytovanie u miestnej rodiny) s raňajkami

Doprava

Letecky z Prahy

Preprava bicykla lietadlom nie je zahrnutá v cene zájazdu a bude upresnená pri rezervácii leteniek – cca 2x cca 90 EUR.

Stravovanie

 • raňajky

Užitočné informácie

Rezervačný formulár

Cena 2692 /osobu
Začiatok zájazdu:
18. 10. 2024
Koniec zájazdu:
3. 11. 2024

Informácie

  Vietnam
  Cyklozájazdy
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.