Domov > Zájazdy> RUMUNSKO – BUKOVINA NA BICYKLI

RUMUNSKO – BUKOVINA NA BICYKLI

Termín: 

 • 9.8. – 18.8.2024                              Cena: 759 EUR 

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Drevené kostoly a vyrezávané brány Maramureša 
 • Vápencové masívy, tiesňavy a vodopády
 • Celkom 4 národné parky
 • Maľované pravoslávne kláštory Bukoviny  
 • Ubytovanie v penziónoch s bohatou polpenziou
 • Etapovo so sprievodným autobusom

Bukovina je časť severného Rumunska známa najmä svojimi jedinečnými byzantskými maľovanými kláštormi , ktoré sa s pomocou UNESCO vracajú do svojej pôvodnej farebnej krásy. Geografickou polohou v blízkosti ukrajinských a moldavských hraníc je daný aj jej pestrý prírodný a kultúrny charakter. Za týždeň prejdeme niekoľko pohorí severných Karpát, v živom „skanzene“ údolí rieky Izy budeme obdivovať drevené kostoly aj ľudovú architektúru Maramureša. Z horských sediel dohliadneme až k horám Zakarpatskej Ukrajiny a úplne ničotne si budeme pripadať pod impozantnými svahmi po Vyhode . majestátny skalnatý masív pohoria NP Ceahlau a národným parkom Bicazských tiesňav prídeme až k vulkanickému pohoriu Harghita, táto oblasť je bohatá na sírne pramene a termálne kúpele a obýva ju enkláva maďarskej menšiny v Rumunsku, čo len dokresľuje rozmanitosť celej prejdenej trasy. /002/

Day 1
1. - 2. deň

Odchod popoludní, ranný príchod do rumunského Moldavska, do údolia rieky Izy ; na bicykli od komplexu kláštora Birsana (najvyššia drevená stavba v Európe), po ceste romantické maramurešské drevené kostoly - najstarší drevený kostol v dedine Ieud, nocľah v Sacele (45 -80 km / ↑ 500-1200 m ).

Day 2
3. deň

Busom cez sedlo Prislop do horskej dediny Cirlibaba (950 m); odtiaľto na bicykli po šotolinových cestách cez poloniny a opustenou krajinou pohoria Maramureš až do dediny Vatra Moldovitei; výber z niekoľkých možností rôznej dĺžky, náročnosti i térénu (5 0–90 km / ↑ 460–1600 m ); opustené dediny na rumunsko-ukrajinskom pomedzí; poloniny so salašmi a stádami pasúcich sa oviec; výhľady na zvlnenú krajinu pohoria Maramureš.

Day 3
4. deň

Po raňajkách si prezrieme prekrásny kláštor Moldovita  s najlepšie zachovanými maľbami na celej Bukovine; na bicykli vystúpime do sedla Ciumarna (1100 m/asfalt) a odtiaľto pôjdeme buď terénom alebo po asfalte do údolia rieky Humor až k maľovanému kláštoru Humor  s unikátnymi freskami (60 –90 km / ↑ 120–1150 m ).

Day 4
5. deň

Po raňajkách sa autobusom presunieme za mesto Frasin a odtiaľto na bicykli vystúpime až do sedla pasúr Puzdra (1160 m) – možno ísť busom; zo sedla na bicykli buď terénnou cestou cez poloniny a pastviny alebo po asfalte; zjazd do údolia rieky Bistrita ; dojazd busom do NP Ceahlau a ubytovanie na 2 noci (5 0-60 km / ↑ 700-800 m ).

Day 5
6. deň

Deň v NP Ceahlau : pešia túra na hrebeň vápencového pohoria Ceahlau k horskej chate Cabana Dochia s monumentálnym výhľadom do údolia, možno vystúpiť až na vrchol Toaca (1904 m) ( 15 km / ↑ 1270 m ); cyklistika v okolí jazera Izvorul Muntelui - variantné okruhy v dĺžke 35-90 km.

Day 6
7. deň

Busom k unikátnemu jazeru Lacu Rosu ; Národným parkom Bicazská tiesňava s otolinami alebo po asfalte do sedla Pangarati (1256 m) s ďalekým výhľadom na pohorie Harghita ; zjazd do mesta Gheorgheni s výraznou maďarksou menšinou a ubytovanie na 2 noci (35-55 km / ↑ 800-1100 m ).

Day 7
8. deň

Cyklistický okruh v pohorí Giurgeu (možno voliť z rôznych dĺžok aj náročnosti) – kvapľová jaskyňa Sugau , lúčnaté karpatské sedlo Locfei (1230 m), pramenisko slávnej sikulskej rieky Olt , sedlo Covacipeter ( 1243 m) ( 44–50 m ).

Day 8
9. - 10. deň

Dopoludnia možnosť cyklistiky - jeden z cyklistických okruhov v okolí Georgheni; popoludní odchod; príchod do ČR nasledujúci deň dopoludnia ( 16–35 km / ↑ 130–250 m ).

V cene je zahrnuté:

 • sprievodca,
 • doprava autobusom s cykloprívesom,
 • 7x penzión s miestnou polpenziou,
 • potrebné mapy, poistenie liečebných nákladov a stornopoplatkov .

V cene nie je zahrnuté:

 • príplatok za jednolôžkovú izbu 233 EUR
 • povinný príplatok za elektrobicykel 28 EUR

2–4lôžkové izby väčšinou s vlastným sociálnym zariadením; v NP Ceahlau av Gheorgheni spíme vždy dve noci na rovnakom mieste. Ubytovanie v jednotlivých hoteloch má rôznu úroveň, niektoré izby majú balkóny.

Jednolôžková izba pre jednotlivcov je pri tomto zájazde povinná. Ak máte záujem o doobsadenie izby, označte to na zmluve. Ak bude k dispozícii ďalší záujemca rovnakého pohlavia, príplatok za jednolôžkovú izbu vám vrátime.

 • autobusová s cykloprívesom

 • 7x bohatá miestna polpenzia, večere sú väčšinou trojchodové, raňajky bufetové.

Ubytovanie

2–4lôžkové izby väčšinou s vlastným sociálnym zariadením; v NP Ceahlau av Gheorgheni spíme vždy dve noci na rovnakom mieste. Ubytovanie v jednotlivých hoteloch má rôznu úroveň, niektoré izby majú balkóny.

Jednolôžková izba pre jednotlivcov je pri tomto zájazde povinná. Ak máte záujem o doobsadenie izby, označte to na zmluve. Ak bude k dispozícii ďalší záujemca rovnakého pohlavia, príplatok za jednolôžkovú izbu vám vrátime.

Doprava

 • autobusová s cykloprívesom

Stravovanie

 • 7x bohatá miestna polpenzia, večere sú väčšinou trojchodové, raňajky bufetové.

Užitočné informácie

Rezervačný formulár

Cena 759 /osobu
Začiatok zájazdu:
9. 8. 2024
Koniec zájazdu:
18. 8. 2024

Informácie

  Rumunsko
  Cyklozájazdy
  Autobusom
  B – mierne náročný
  Brno
  Jihlava
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.