Domov > Zájazdy> JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA na bicykli

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA na bicykli

Termín:

 • 11.11. – 26.11.2024          Cena: 2 499,- EUR

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Strelkový mys – najjužnejší bod Afriky
 • Medzi vinicami Stellenbosch a Franschhoek
 • NP Stolová hora a mys Dobrej nádeje
 • Fakultatívne safari v NP Kruger
 • Ubytovanie v hoteloch s raňajkami

Nádherné cyklistické putovanie po južnej Afrike ponúka toľko vecí, ktoré máme radi a ktoré na našej dovolenke vyhľadávame. Juhoafričania sú k turistom veľmi milí a znesú nám modré z neba, čo v tejto destinácii najčastejšie naberá podobu vynikajúcich svetoznámych vín z oblasti Stellenbosch či Franshoek alebo rôznorodých pokrmov pripravených z čerstvých rýb a morských plodov. Veď sme predsa pri križovatke dvoch oceánov!

Na snílkov, romantikov a dobrodruhov tu čaká toľko splnených prianí: noc pod južným krížom, divoké pobrežie Atlantiku i biele pláže Indického oceánu, bosé nohy, ktoré spočinú na myse Dobrej nádeje – symbol všetkých moreplavcov, prípitok na najjužnejšom bode afrického kontinentu – odpočinok pri zvuku pravej africkej savany, fotka s jednou z najznámejších hôr sveta v pozadí.

A pre cyklistov? Oblasť Kapska patrí k najpopulárnejším destináciám všetkých rekreačných cyklistov. Miestni sú na cyklistov zvyknutí a radi ich tu vítajú. Vlnité prímorské cestičky a šotolinové cesty v prírodných rezerváciách vedú chránenou Kapskou kvetinovou oblasťouNa 0,5% plochy Afriky je tu 20% celkovej africkej flóry. Vynikajúca diverzita, hustota a endemickosť tunajšej flóry patrí k najvyšším na celom svete. A aby toho nebolo málo, budeme mať cestou veľa príležitostí pozorovať divé zvieratá – tučniaky, tulene, veľryby, ale aj pštrosy, antilopy a iné.

Na záver potom zažijeme príjemné prekvapenie. Kapské Mesto chránené v zálive pred drsným pobrežím Atlantiku a schované v tieni Stolovej hory je jednou z najkrajších afrických metropol a zároveň aj miestom, kde sa rodila súčasná slobodná Juhoafrická republika. MS vo futbale, ktoré sa tu konalo v roku 2010, po sebe okrem iného zanechalo sieť cyklotrás pretínajúcich celý Kapský polostrov, vďaka ktorým teraz môžeme príjemne a úplne bezpečne objavovať mesto i priľahlé okolie

Tým, ktorí nemôžu opustiť Afriku bez toho, aby zažili pravé africké safari, ponúkame predĺžiť si zájazd o pozorovanie divokých zvierat v NP Kruger – jednom z najstarších afrických národných parkov. 002

Day 1
1. - 2. deň

Letecky Praha- Kapské Mesto; transfer do unikátnej prírodnej rezervácie De Hoop a ubytovania priamo vo vnútri rezervácie na 2 noci, zostavenie bicyklov.

Day 2
3. deň

Úvodná cyklistická vychádzka v prímorskej rezervácii De Hoop : biele piesočné duny na brehu Atlantiku, veľryby, antilopy, rôzne druhy vtáctva a vzácna flóra (0–40 km).

Day 3
4. deň

Na bicykli do 200 rokov starej rybárskej dedinky Kassiesbaai so zachovanými bielymi domčekmi; ďalej do Arnistonu , osady ktorá nesie meno po jednej z mnohých lodí, ktoré na tunajších divokých pobrežných útesoch prezývaných "Pohrebisko lodí" stroskotali (70 km).

Day 4
5. deň

Po cestách vedúcich medzi unikátnou juhoafrickou kvetenou fynbos prídeme až na najjužnejší bod afrického kontinentu Strelkový mys - miesto, kde si Atlantický oceán podáva ruku s Indickým; vyhliadka z majáku a fakultatívne prehliadka múzea s najslávnejšími majákmi sveta; pre otužilcov aj kúpeľ na piesočných plážach a pre všetkých výber z lahodných morských pokrmov všetkých chutí a farieb (60 km).

Day 5
6. deň

Cez NP Cape Agulhas po štrkových cestách až do Elimu – pitoreskné dedinky založené v 1. pol. 19. stor. Moravskými bratmi, kde budeme mať pocit, že sme sa na chvíľu ocitli v južných Čechách; dedine dominuje kostol a náves obklopený bielymi domčekmi; juhoafrickým vidiekom pokračujeme späť k Atlantiku až do Pearly Beach (69 km).

Day 6
7. deň

Dnešný deň venujeme veľrybám a veľkým bielym žralokom: pozdĺž pobrežia cez Gaansbaai , kde si odvážni môžu vyskúšať kontroverzné potápanie v klietke za bielym žralokom ; pokračovať budeme do asi najznámejšej rybárskej dediny sveta Hermanusu , kde môžeme vďaka unikátnej polohe na brehu zálivu Walker Bay z útesov pozorovať veľryby južné a keporkaky , ktoré každoročne využívajú bezpečie zálivu na rodenie mláďat (65 km).

Day 7
8. deň

Celé dopoludnie pozorovanie veľrýb (fakultatívne z lode) a prípadne aj návšteva múzea veľrybárstva; popoludní opúšťame na pár dní prímorskú klímu a krátka etapa nás zavedie na začiatok krajiny s vôňou vína, olív a levandule, do vinárskeho mestečka Botrivier (35 km).

Day 8
9. deň

Nádhernou poľnohospodárskou krajinou po prašných vedľajších cestách a ďalej cez priehradu Theewaterskloofdam a prírodnú rezerváciu Theewaters do ďalšej vinárskej oblasti Franschhoek, možnosť návštevy múzea hugenotov, zakladateľov tunajších viníc (40 km).

Day 9
10. deň

Transfer do najznámejšej vinárskej oblasti Stellenbosch , pre záujemcov cyklo výlet do prírodnej rezervácie Jonkershoek (30 km); v podvečer prejazd späť na pobrežie Atlantiku do Simon´s Town .

Day 10
11. - 12. deň

Úžasné 2 dni cyklistiky na Kapskom polostrove : pláž Boulder Beach a podvečerné pozorovanie tučniakov okuliarových vracajúcich sa zo svojho lovu za potravou, monumentálne vyhliadky na obrovské vlny Atlantiku trieštiace sa o skaly a vrcholy bude postrach všetkých námorníkov

Day 11
13 - 14. deň

Dva dni v Kapskom Meste: NP Stolová hora – tento fenomenálny NP zaberá väčšinu Kapského polostrova a budeme mať dostatok času preskúmať všetky jeho zákutia; na bicykli prejdeme po známej Chapmans Peak Drive do vnútra parku, vyjdeme lanovkou na Stolovú horu , symbol južnej Afriky, zdvíhajúci sa z mora do výšky 1000 metrov, odkiaľ uvidíme nezabudnuteľnú panorámu, vyfotíme sa zo Signal Hill s panorámou Stolovej hory v pozadí, prezrieme svetoznáme akvárium a dáme si morské plody a pohár vína v starom prístave Water Front.

Day 12
15. - 16. deň

Základná skupina letecky návrat do Prahy.

V cene je zahrnuté:

 • sprievodca CK a zároveň vodič sprievodného auta,
 • letenka vr. všetkých poplatkov,
 • všetky miestne transfery,
 • sprievodná batožina na bagáž,
 • 13x ubytovanie s raňajkami, vstupné do nasledujúcich rezervácií a parkov: De Hoop, Jonkershoek, Mys Dobré nádeje, informačné materiály.
 • V prípade predĺženého variantu: sprievodca CK, letenka Kapské Mesto – Johannesburg vr. prepravy bicykla, 2x ubytovanie priamo v NP Kruger, 2x raňajky, požičanie auta na 3 dni vr. paliva a poplatkov, vstupné do NP Kruger na 2 dni.

V cene nie je zahrnuté:

 • preprava bicykla lietadlom - bude upresnené pri rezervácii leteniek, cca 2x 100 EUR,
 • úschovňa batožiny (bicyklov) na letisku v Johannesburgu,
 • fakultatívne výlety (pozorovanie veľrýb, potápanie so žralokmi v klietke, pešie safari v NP Kruger, lanovka). .

 • Ubytovaní budeme v rôznych typoch hotelíkov, penziónov, chatičiek aj hostelov, v 2-4 lôžkových izbách. Niekedy majú izby vlastné príslušenstvo a niekde je kúpeľňa spoločná pre napr. 2 izby. Niekde budú raňajky súčasťou ubytovania, niekedy si na raňajky zájdeme do blízkeho mestečka. Ostatné stravovanie je možné riešiť vždy cestou. Vo väčšine ubytovacích zariadení sú tiež možnosti pre vlastné varenie alebo grilovanie (riad, variče, chladničky, vonkajšie grily), čo je obľúbená činnosť Juhoafričanov na dovolenkách.

 • Letecky z Prahy
 • Na tento zájazd využívame leteckú spoločnosť Emirates, Qatar Airways alebo Turkish Airlines.
 • Bicykel môžeme zabaliť do kartónovej krabice, ktorú budeme mať k dispozícii ("splacatelú") aj pre spiatočnú cestu.

 • raňajky

Veľkosť skupiny:

7–15 účastníkov

Ubytovanie

 • Ubytovaní budeme v rôznych typoch hotelíkov, penziónov, chatičiek aj hostelov, v 2-4 lôžkových izbách. Niekedy majú izby vlastné príslušenstvo a niekde je kúpeľňa spoločná pre napr. 2 izby. Niekde budú raňajky súčasťou ubytovania, niekedy si na raňajky zájdeme do blízkeho mestečka. Ostatné stravovanie je možné riešiť vždy cestou. Vo väčšine ubytovacích zariadení sú tiež možnosti pre vlastné varenie alebo grilovanie (riad, variče, chladničky, vonkajšie grily), čo je obľúbená činnosť Juhoafričanov na dovolenkách.

Doprava

 • Letecky z Prahy
 • Na tento zájazd využívame leteckú spoločnosť Emirates, Qatar Airways alebo Turkish Airlines.
 • Bicykel môžeme zabaliť do kartónovej krabice, ktorú budeme mať k dispozícii ("splacatelú") aj pre spiatočnú cestu.

Stravovanie

 • raňajky

Užitočné informácie

Veľkosť skupiny:

7–15 účastníkov

Rezervačný formulár

Cena 2499 /osobu
Začiatok zájazdu:
11. 11. 2024
Koniec zájazdu:
26. 11. 2024

Informácie

  Juhoafrická republika
  Cyklozájazdy
  Letecky
  B – mierne náročný
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.