Domov > Zájazdy> DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA na bicykli

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA na bicykli

TERMÍN:

 • 20. 11. – 05. 12.2024        Cena: 2 615 EUR

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Pohodové cyklistické putovanie karibským ostrovom Hispaniola
 • Poloostrov Samaná a NP Los Haitises
 • Biele pláže, kúpanie v mori, šnorchlovanie
 • Karibská hudba, výborná kuchyňa a pestrofarebné dedinky
 • Hotely v blízkosti mora, raňajky

Karibik je rajom všetkých dovolenkárov vyhľadávajúcich príjemnú tropickú klímu s množstvom vodných radovánok. Nás cyklistov však prekvapí aj po iných stránkach. Stačí sa trochu vzdialiť od preplnených plážových rezortov a hneď objavíme Karibik iný – autentický, plný života a prekrásnej prírody. Pláže na ostrove Samaná patria k doposiaľ neobjaveným pokladom, vodopády a krištáľové tône v tropickej džungli sú príjemným spestrením na takmer každodenné kúpanie v teplom azúrovom mori. Bicykel nám bude skvelým spoločníkom pri každodenných etapách, ktoré nás prevedú medzi rybárskymi dedinkami, malými rančmi, kakaovými či kávovými plantážami, divokými čriepkami džungle, hudbou drnčiacimi kioskami ponúkajúcimi presladenú kávu. Samozrejme dôjde aj na koloniálne pamiatky z čias Krištofa Kolumba, pretože ostrov Hispaniola bol prvou zastávkou jeho regaty pri slávnych objaviteľských plavbách. 002

Day 1
1. Deň

Letecký Praha-Punta Cana/ Santo Domingo; prejazd do hotela v oblasti Bavaro a nocľah.

Day 2
2. Deň

Dopoludnia zostavenie bicyklov a rozjazdový cyklistický výlet na biele pláže v okolí letoviska Bavaro so zastávkou na najvýchodnejšom cípe ostrova La Hispaniola Cabo Engaño; pre cyklistických nedočkavcov dlhšia etapa vnútrozemím so zastávkou na pláži Playa El Macao (38-64 km / ↑ 100 m).

Day 3
3. Deň

Transfer do dedinky El Cedro; na bicykli cez Playa Limón a okolo rovnomennej lagúny do Miches - malej rybárskej osady na južnom brehu zátoky Bahía de Samaná (30 km / ↑ 300 m); pre nadšencov možnosť výjazdu na vyhliadku Montana Redonda (300 m), odkiaľ sa otvára panoramatický výhľad na okolité hory a more.

Day 4
4. Deň

Po asfaltovej ceste s minimálnou premávkou pokračujeme do zapadnutého mestečka Sabana de la Mar; cestu vlniacu sa pozdĺž mora lemujú ryžové políčka, palmové háje a početné dedinky, ktorých farebné comedores, a z reproduktorov nepretržite hrajúce hlasné merengue nás čo chvíľu nútia k zastaveniu; dojazd do Národného parku Los Haitises; fakultatívny výlet na kajaku alebo motorovou loďou medzi mangrovými hájmi – pozorovanie divokého vodného vtáctva a návšteva jaskýň skrývajúcich stáročné taínske maľby (53 km/ ↑ 400 m).

Day 5
5. Deň

Ranné kúpanie v travertínových jazierkach hotelového komplexu Caño Hondo; na bicykli do prístavu v Sabana de la Mar, nalodenie na malý trajekt a krátka plavba cez záliv Bahía de Samaná; obed v prístavnom mestečku Santa Barbara a potom na bicykli vlniacou sa pobrežnou úzkou asfaltkou až do dedinky El Rincón usadenej v malebných tropických kulisách (45 km/ ↑ 400 m).

Day 6
6. Deň

Malebná cyklistika v tropických kulisách polostrova Samaná: vodopády Cascada Lulu, zapadnuté rybárske dedinky na pobreží, plážové bary ponúkajúce kulinárske špeciality a miešané nápoje; ubytovanie na dve noci na samom konci cesty v ospalej dedinke Las Galeras (36 km / ↑ 650 m).

Day 7
7. Deň

Snový voľný deň v oblasti Las Galeras: biele pláže a kokosové palmy, plážové bary, fakultatívne lodičkou za šnorchlovaním alebo potápaním na blízke koralové útesy; možnosť cyklistického výletu do zátoky La Boca del Diablo alebo na preslávenú pláž Playa Rincón (0-50 km).

Day 8
8. Deň

Po pobrežnej ceste sa vraciame späť do veľrybieho mesta Santa Barbara; cestou možnosť kúpania v sústave malých vodopádov pri dedine Los Cacaos alebo fakultatívne výlet lodičkou na turisticky preslávený ostrov Cayo Levantado (Bacardi Island); pre cyklistické nenásyty možnosť zachádzky na ospalú pláž Playa El Valle; večerná prechádzka po prímorskej promenáde (30 km/ ↑ 500 m).

Day 9
9. Deň

Prechádzame polostrov Samaná a zvlnenou cestou medzi kakaovými plantážami mierime do kozmopolitnej prímorskej dediny Las Terranas s početnou francúzsko-talianskou enklávou; cestou zastávka pri päťdesiatdvojmetrovom vodopáde El Limón (40 km / ↑ 750 m).

Day 10
10. Deň

Opúšťame prímorskú krajinu a ponárame sa do poľnohospodárskych oblastí v okolí rieky Río Nagua; prechádzame cestičkami medzi ryžovými alebo maniokovými políčkami, pozorujeme biele volavky, byvoly a vidiecky život vo farebných dedinkách (51 km/ ↑ 550 m).

Day 11
11. Deň

Ráno začneme v rušnom pobrežnom meste Nagua; prejdeme ústie rieky Río Boba a stočíme sa do vnútrozemia; krajinou dobre udržiavaných fariem pestujúcich kávu, ryžu a kakao, malých pueblos a dobytčích rančov mierime do okúzľujúceho prímorského mestečka Río San Juan v zálive Bahía Blanca (61 km / ↑ 700 m).

Day 12
12. Deň

Záverečná cyklistická etapa do prímorského letoviska Sosúa; variantne pozdĺž pobrežia alebo poľnohospodárskou kopcovitou krajinou (80 km/ ↑ 1300 m).

Day 13
13. Deň

Deň určený k posledným plážovým radovánkam v oblasti Sosúa, cyklistickému okruhu do vnútrozemia či návšteve mesta Puerto Plata (už bez bicyklov) s typickou koloniálnou architektúrou (0-50 km / ↑ 0-700 m).

Day 14
14. Deň

Zabalenie bicyklov a prejazd do hlavného mesta Santo Domingo: prehliadka hlavného mesta s historickým koloniálnym centrom Zona Colonial – Kolumbov palác na Plaza Espaňa, najstaršia katedrála Santa María de la Encarnación, prechádzka ulicou Las Damas k pevnosti Ozama.

Day 15
15. - 16. Deň

Posledné nákupy a podľa letového poriadku prejazd na letisko a odlet do Prahy.

Cena zahŕňa

 • sprievodca CK,
 • spiatočná letenka vr. všetkých poplatkov bez prepravy bicykla,
 • 14x hotel s raňajkami,
 • všetky transfery v rámci programu (mimo fakultatívne výlety) a prevoz batožiny,
 • informačné materiály, potrebné mapy, navigačné údaje pre GPS.

V cene nie je zahrnuté:

 • Poplatok za prepravu bicykla lietadlom - cca 2x100-150 EUR

 • 14x hotel s raňajkami
 • Jednolôžková izba pre jednotlivcov je pri tomto zájazde povinná. Ak máte záujem o doobsadenie izby, označte to na zmluve. Ak bude k dispozícii ďalší záujemca rovnakého pohlavia, príplatok za jednolôžkovú izbu vám vrátime.

 • Letecká z Prahy

 • Raňajky

Ubytovanie

 • 14x hotel s raňajkami
 • Jednolôžková izba pre jednotlivcov je pri tomto zájazde povinná. Ak máte záujem o doobsadenie izby, označte to na zmluve. Ak bude k dispozícii ďalší záujemca rovnakého pohlavia, príplatok za jednolôžkovú izbu vám vrátime.

Doprava

 • Letecká z Prahy

Stravovanie

 • Raňajky

Užitočné informácie

Rezervačný formulár

Cena 2615 /osobu
Začiatok zájazdu:
20. 11. 2024
Koniec zájazdu:
5. 12. 2024

Informácie

  Dominikánska republika
  Cyklozájazdy
  Letecky
  B – mierne náročný
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.