Domov > Zájazdy> CYPRUS NA BICYKLI

CYPRUS NA BICYKLI

Termín: 

 • 27.4. – 11.5.2024               Cena: 1 772 EUR

NA ČO SA MÔŽETE TEŠIŤ?

 • Stredne náročná cyklistika v tureckej aj gréckej časti ostrova
 • Cédrové lesy pohoria Trodos
 • Panenský polostrov Karpasia s opustenými plážami
 • Starobylé antické aj stredoveké pamiatky
 • Ubytovanie v hoteloch 3*** prevažne s polpenziou

Keď sa povie Cyprus, vybaví sa väčšine ľudí Cyperská republika – moderná európska krajina, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova a patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Existuje však ešte jeden Cyprus – ten turecký skrývajúci sa pod oficiálnym názvom Cyperská turecká republika.

Táto krajina zaberá severnú tretinu cyperského ostrova a mnohí ho nazývajú aj poslednou oázou panenského Stredomoria či európskym Karibikom. Na bicykli sa pozrieme do známejších i úplne odľahlých a turizmom nepoznamenaných kútov ostrova a niekoľko dní strávime aj v jeho južnej gréckej časti. Okrem starých byzantských pamiatok si užijeme aj dostatok prírody. Perlou určite budú potulky po polostrove Karpaz – opustené piesočné kose, ktoré využívajú na kladenie vajec chránené karety.

Na zájazde nás čaká komfortné zázemie v dobre vybavených hoteloch, kde budeme mať prevažne polpenziu. Počas dňa budeme mať čas aj na kúpanie v mori alebo v hotelových bazénoch a na záver je v programe zaradený relaxačný „plážový“ deň. To že jazdíme na bicykli naľahko už netreba spomínať.

Day 1
1. deň

Letecky Praha - Larnaka , transfer do zeleňou kypiaceho pohoria Troodos v gréckej časti ostrova; ubytovanie na tri noci v horskom hoteli s výhľadom vo výške 1700 m.

Day 2
2. - 3. deň

Dva dni cyklistiky v cédrových a borovicových hájoch s možnosťou výjazdu na najvyšší vrchol ostrova Olympos (1952 m); návšteva Agios Nikolaos tis Stegis  - jedného z desiatich odľahlých horských kostolov z byzantskej éry zdobených farebnými freskami z 11. storočia (2. deň okruh 20-35 km/600-1000 m, 3. deň okruh 45 km/120).

Day 3
4. deň

Z hôr schádzame k moru; cestou impozantný kláštor Kykkos  – najbohatší a najrozľahlejší na celom Cypre; prechádzka Cédrovým údolím s endemickým cédrom krátkolistým; fakultatívne dojazd až do Afroditiných kúpeľov na polostrove Akamas ; nocľah v Polis - mestečku pýšiacom sa jednými z najkrajších pláží na ostrove (88 km / 800 m).

Day 4
5. - 6. deň

Cestou vedúcou pozdĺž zálivu Chrysochou prejdeme na turecké územie; pozostatky starovekého paláca vo Vouni ; malebné mestečko Morfou usadené medzi citrusovými hájmi a rovnomenným zálivom; Lapta ako vzor spolužitia Turkov a Grékov; ubytovanie na dve noci v hoteli v Lapte pri najkrajšom cyperskom prístave Kyrenie (5. deň 60 km/700 m, 6. deň 62 km/600 m).

Day 5
7. deň

Cyklistická vychádzka pozdĺž mora panenskou krajinou na mys Kormakitis a do rovnomennej dedinky, kde žije etnicky a nábožensky vzácna komunita maronitov (okruh 60 km/600 m); v podvečer kúpanie na plážach Lapty alebo v hotelovom bazéne.

Day 6
8. deň

Vnútrozemím do Kýrenie ; cestou zastávka pri troskách veľkolepého hradu sv. Hilaria s famóznym výhľadom; podvečerná prechádzka po meste stráženom mohutným stredovekým Kyrénskym hradom ; fakultatívne návšteva Múzea lodného vraku , večera v jednej z mnohých rybích reštaurácií v starom prístave (45 km / 1100 m).

Day 7
9. deň

Pobrežnou cestičkou do Kaplice s vyhliadkami na more a možnosťou kúpania, fakultatívne výjazd k augustiánskemu opátstvu Bellapais ležiacemu v jednej z najkrajších dedín na celom Cypre (67 km/ 550 m).

Day 8
10. - 11. deň

Dva dni na panenskom polostrove Karpasia - pretiahnutom výbežku pevniny do mora: zachovalá stredoveká pevnosť Kantara s dych vyrážajúcim výhľadom na Famagustský záliv ;zabudnuté mestečko Dipkarpaz ; na samom konci polostrova ležiaci kláštor sv. Ondreja s prameňom "zázračnej" vody posvätnej pre Turkov i Grékov; famózne pláže a bohatá flóra i fauna vrátane kriticky ohrozených kariet obrovských a polodivokých oslíkov; mys Zafer Burna - najvýchodnejší bod ostrova (10. deň 55 km / 700 m, 11. deň okruh 55 km / 500 m).

Day 9
12. deň

Na bicykli do rybárskeho mestečka Bogaz , vyhláseného svojimi skvelými plážami a jedinečnou atmosférou, ktorá učarovala nespočetných návštevníkov; ubytovanie na posledné 3 noci v jednom z plážových hotelov (70 km/600 m).

Day 10
13. deň

Celodenný výlet na bicykli do stredovekej Famagusty – kedysi najbohatšieho mesta sveta obklopeného mohutnými hradbami: množstvo gotických kostolov prestavaných na mešity, návšteva mešity Laly Mustafy Paši , niekdajšej katedrály sv. Mikuláša postavené podľa vzoru katedrály v Remeši; cestou späť zastávka v antickej Salamíne -jednej z najdôležitejších archeologických lokalít na ostrove; krátka zachádzka k monastyru sv. Barnabáša z byzantskej éry (66 km / 150 m).

Day 11
14. - 15. deň

Záverečný odpočinkový deň a relax na pláži ; fakultatívne celodenný výlet minibusom do Nikózie - hlavného mesta rozdeleného ostrova (prehliadka oboch častí, Selimova mešita, starý bazár, uličky starého mesta); zabalenie bicyklov; ďalší deň ráno transfer na letisko v Larnake a let do Prahy.

V cene je zahrnuté:

 • sprievodca CK,
 • letenka vr. všetkých poplatkov a prepravy bicykla Praha-Larnaka-Praha,
 • 14x ubytovanie v 3*** hoteloch;
 • 10x polpenzia, 4x raňajky,
 • všetky potrebné transfery a prevoz batožiny, informačné materiály.

V cene nie je zahrnuté:

 • príplatok za jednolôžkovú izbu 2 000 kč

 • Hotely v štandarde 3***, viac ako z polovice s vlastným bazénom. Polpenzia (okrem 4 večerí) z pravidla vo forme bufetu je zahrnutá v cene zájazdu.

 • Letecky Praha – Larnaka – Praha
 • Pokiaľ je to možné, letíme na Cyprus priamym leteckým spojením so spoločnosťou Wizzair alebo Cyprus Airways. Preprava bicykla je zahrnutá v cene zájazdu.

 • 10x polpenzia, 4x raňajky

Ubytovanie

 • Hotely v štandarde 3***, viac ako z polovice s vlastným bazénom. Polpenzia (okrem 4 večerí) z pravidla vo forme bufetu je zahrnutá v cene zájazdu.

Doprava

 • Letecky Praha – Larnaka – Praha
 • Pokiaľ je to možné, letíme na Cyprus priamym leteckým spojením so spoločnosťou Wizzair alebo Cyprus Airways. Preprava bicykla je zahrnutá v cene zájazdu.

Stravovanie

 • 10x polpenzia, 4x raňajky

Užitočné informácie

Rezervačný formulár

Cena 1772 /osobu
Začiatok zájazdu:
27. 4. 2024
Koniec zájazdu:
11. 5. 2024

Informácie

  Cyprus
  Cyklozájazdy
  Letecky
  B – mierne náročný
  Praha


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.