Domov > Zájazdy> California s Velitsovcami (USA)

California s Velitsovcami (USA)

V spolupráci s bratmi Velitsovcami sme pripravili veľkú špecialitu. Štartujeme pri magickom Golden Gate Bridge a finišujeme na pláži Santa Monica. Lepšie ako Ferlinghetti aj Ginsberg, oveľa lepšie než Baywatch či Hollywood. Toto je cyklozážitok na najvyššej úrovni s profíkmi, ktorí jazdili Tour de France. Poďte si v malej skupinke splniť americký sen.

Skupinu budú sprevádzať obaja bratia Velitsovci, a ak bude treba, vieme teda skupinu rozdeliť do dvoch výkonnostných skupín a obslúžiť tak všetkých jazdcov. Možno to ale nebude vôbec treba. Nikto by ale nemal očakávať profi výkonnostné priemerky. Ideme si hlavne užiť scenériu, zastaviť sa na dobrú kávu po ceste a spraviť fotky z pekných výhľadov. My predpokladáme, že tá vyššia výkonnostná skupina bude mať priemerku niekde okolo 30km/h (ak nebude vietor vyslovene nepriaznivý). Tá nižšia výkonnostná skupina, by sa potom prispôsobovala najpomalšiemu jazdcovi. Predpokladáme ale, že tá výkonnosť jazdca by mala byť minimálne na úrovni 25km/h a mal/a byť schopný/a opakovať jazdy nad 100 km niekoľko dní za sebou.

 

Tento zájazd sme pripravili v spolupráci so skutočnými profesionálmi, ktorí sa s vami s radosťou podelia o lásku k cyklistike.
Dvojčatá Peter a Martin Velitsovci majú za sebou dlhoročné skúsenosti s profesionálnym pelotónom. PeterVelits jazdil za ProTour tímy BMC Racing Team, HTC Columbia či Quick – Step. Osemkrát štartoval na podujatí Grand Tour, z toho šesťkrát na Tour de France. Je tiež trojnásobným národným šampiónom v individuálnej časovke, v tímovej časovke má tri tituly majstra sveta. V roku 2012 triumfoval na pretekoch Okolo Ománu. Triumfoval na MS 2007 v Stuttgarte v kategórii do 23 rokov. Ako prvý Slovák obsadil na pretekoch Grand Tour pozíciu na stupňoch víťazov v konečnom hodnotení – na Vuelta a Espaňa 2010 skončil na druhej priečke. V roku 2015 si na tom istom podujatí vyskúšal i slávny maillot rojo, keď si ho obliekol po prvej etape. Martin Velits plnil v profesionálnej cyklistike úlohu pomocníka hviezd – domestika. Vo World Tour jazdil za Milram, HTC a Quick-Step. Štartoval na všetkých troch Grand Tour.
Ich značka cyklooblečenia Isadore Apparel stavia na dlhoročných skúsenostiach bratov z pro pelotónu. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v pro pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Day 1
1. deň

Máme natrénované, sme pripravení vyraziť. Začíname dlhým letom ponad Atlantik a celé USA až do jedného z najimpresívnejších miest planéty. Čaká nás SAN FRANCISCO.

Day 2
2. deň

Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market Street, Union Square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym električkám, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č. 39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden Gate Bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. Štvrť Castro je známa svojou gay komunitou, barmi a zábavnými podnikmi. Mesto bolo v šesťdesiatych rokoch centrom hnutia hippies a pozostatky tu je stále možné vidieť. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA. Posledné prípravy, zajtra vyrážame.

Day 3
3. deň

Naše dobrodružstvo odštartujeme prvou etapou priamo pri Golden Gate Bridge. Naše prvé kilometre budú práve cez túto dominantu slávneho mesta a ďalej budeme pokračovať po pobreží Pacifiku. V tejto etape budeme mať možnosť vidieť niekoľko nádherných pláži a útesov. Cieľ bude v známom Surf City - Santa Cruz (130 km).

Day 4
4. deň

Počas druhej etapy budeme prechádzať cez mesto Monterey a taktiež budeme prechádzať okolo Point Pinos Lighthouse - najstaršom majáku na západnom pobreží ktorý funguje dodnes. Na ceste nás čaká aj ikonický Bixby Creek Bridge. Cieľ bude v národnom parku Big Sur. (130 km)

Day 5
5. deň

Tretia etapa bude patriť k najtažším etapám celej cesty. Čaká nás takmer dvetisíc nastúpaných metrov a takmer celá trať lemuje brehy Pacifiku. Odmenou nám budú výhľady na (podľa mnohých) najscénickejšiu časť amerického pobrežia. V malom mestečku Cambria ukončíme túto náročnú časť našej cesty. (120 km)

Day 6
6. deň

Relatívne ľahká - oddychová etapa z Cambria do Písmo Beach. Uvidíme jednu z najkrajších častí Kalifornskej Pacific Coastal Highway aj s vyhliadkou na obrovských tuleňov. Tento deň využijeme na regeneráciu a načerpanie nových síl na záver našej dlhej cesty (80 km).

Day 7
7. deň

Odštartujeme z mesta Santa Mária a vydáme sa smerom Santa Barbara. Výlučne vnutrozemská etapa, kde si užijeme veľké pláne a aj kopce. Cieľ na Americkej riviére. Santa Barbara. Spomienky na Ronalda Reagana, hispánska atmosféra a príťažlivý život okolo móla (130 km).

Day 8
8. deň

Ráno posledný raz sadneme na bicykle a vyrážame na 150 kilometrov dlhú etapu do Los Angeles. Ventura, kde filmovali slávne hity ako Erin Brockovich či Little Miss Sunshine, bohatý Oxnard a ikonické Malibu. A áno, už vidíte dobre. Toto je cieľ. Toto je mólo Santa Monica. Na pláži známej zo seriálu Baywatch vyzeráte po nabicyklovaných kilometroch sexy. Tu sa začína slávna Route 66. Na promenáde si dáme steak, sushi alebo cheesecake. Alebo všetko naraz? Zaslúžená fotografia, zaslúžené pivo na pláži, zaslúžený žúr.

Day 9
9. deň

Máme čas na mesto anjelov. Pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv - Michael Jackson, Jack Sparrow alebo Mickey Mouse? Rozlúčka a odlet domov.

Day 10
10. deň

Prilietame domov. Tak čo? Ideme na budúci rok v tejto partii bicyklovať do Japonska?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v 3* hoteloch v izbe pre dve osoby
 • letiskové transfery v rámci USA
 • technické zabezpečenie trasy, množstvo skúseností
 • bratov Velitsovcov v tíme,
 • profesionálneho maséra a mechanika
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • poradenstvo pred cestou a zľavový kupón na výrobku luxusnej cykloznačky Isadore Apparel

Cena nezahŕňa:

 • letiskové poplatky
 • ESTA,
 • stravu,
 • prípadné vstupné do pamiatok a atrakcií,
 • resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.),
 • požičanie bicykla (predpokladáme, že si budete chcieť vziať vlastný),
 • pranie na hoteloch.

 • Ubytovanie je zabezpečené v slušných 3* hoteloch počas celej cesty v dvojposteľových izbách. Jednoposteľovú izbu si v prípade záujmu môžete doplatiť.
 • Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Izby sú pre 2 osoby a americké hotely negarantujú či bude iba jedna veľká posteľ alebo dve oddelené postele. V San Franciscu a Los Angeles máte možnosť využiť služby BUBO Prémium.

 • letecky z Viedne
Vyrážať chceme určite do 9:00, pre najdlhšie jazdy si budeme musieť privstať a vyrážať už o 8:00. Čas čistej jazdy za deň bude v priemere niekde okolo 5 hodín, plus čas na zastávky na jedlo a sightseeing. Končiť deň/jazdu budeme predpokladáme okolo 17:00. Vzhľadom na náročnosť jázd, čas strávený v sedle bicykla, odporúčame, aby každý z účastníkov uprednostnil jazdu na vlastnom bicykli, na ktorý je zvyknutý. Nechceme riskovať, že pôžitok z jazdy bude ohrozený tým, že požičaný bicykel jazdcovi nesadne na 100%. Ak si ale predsa chcete bicykel zapožičať na mieste, bicykel na vyššej výkonnostnej úrovni vás bude stáť 100-150 eur na deň, cena je bez poplatku za odovzdanie bicykla v Los Angeles a jeho následnú prepravu do San Francisca.  Viac info nájdete tu: https://www.livelo.cc/

Transfer na letisko vo Viedni je zabezpečený oceňovanou VIP BUBO dopravou. Táto služba je spoplatnená. Stretnutie je na parkovisku Osobný prístav na Fajnorovom nábreží 2 v Bratislave. Parkovisko sa nachádza priamo pri Dunaji medzi Filozofickou fakultou Univerzity Komenského a Slovenským národným múzeom. Bližšie informácie a mapu miesta stretnutia nájdete na www.bubo.sk/mapa. Prosíme, buďte dochvíľni. Autobus odchádza 15 minút po čase stretnutia. Všetky dokumenty k ceste (letenka, poistenie atď.) Vám odovzdáme pri odchode zájazdu. Presný čas odchodu Vám bude včas oznámený.

V prípade, že nevyužijete našu prenajatú dopravu a pocestujete na letisko do Viedne individuálne, doplatok za dopravu nehraďte. Neuhradený doplatok za dopravu berieme ako Vaše vyjadrenie, že na letisko pocestujete individuálne. Po úhrade je poplatok za transfer nerefundovateľný.

Ak cestujete na letisko individuálne: Pokiaľ bude možné podklady k zájazdu poslať elektronicky,zašleme Vám ich e-mailom 2 dni pred odletom a ušetríme Vám cestu do našej cestovnej kancelárie.V prípade, že súčasťou podkladov  budú dokumenty, ktoré je treba fyzicky prevziať, môžete sa po ne zastaviť osobne 2 dni pred odchodom, alebo Vám ich na základe Vašej žiadosti  zašleme poštou v rámci Slovenska (v tomto prípade nás prosím kontaktujte e-mailom na bubo@bubo.sk). Klientom žijúcim v zahraničí podklady posielame kuriérom na vlastné náklady.

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu. Ak cestujete do Bratislavy alebo priamo na letisko vo Viedni, choďte vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať o jednu kávu viac, ako zmeškať krásny zájazd kvôli pár minútam.

Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie, zdĺhavejšie a Vy do batožiny na palubu okrem ostrých predmetov nemôžete doniesť žiadne tekutiny (ani krémy a lieky bez receptu) v objeme väčšom než 100 ml.

 • raňajky
 • Pri 5+ hodinovej jazdy sa budeme zastavovať na jedlo po ceste. Každý deň bude priestor na dokúpenie ovocia, balenej vody, coca coly. Jontové prípravky, energetické tyčinky odporúčame zobrať z domu tie, na ktoré ste zvyknutí.

Na vstup do USA je potrebný platný cestovný pas SR alebo ČR a platný vstupný formulár ESTA. Ak ste cudzí štátny príslušník, overte si podmienky vstupu do USA pre občanov vašej krajiny.

 

V cene zájazdu máte aj letenku kvalitnou leteckou spoločnosťou do San Francisca a späť z Los Angeles vrátane prepravy bicykla. Presné a finálne údaje o lete Vám pošleme najneskôr 21 dní pred odchodom zájazdu.

Ak máte radi svoje pohodlie, samozrejme v BUBO sa neváhajte kedykoľvek informovať o príplatku do triedy Business! Túto triedu odporúčame objednať si už pri prihlasovaní sa na zájazd, nakoľko sa kapacity môžu príchodom zájazdu vypredať. Výšku príplatku nájdete v 2. kroku objednávky.

Ak ste mali objednaný obojsmerný letiskový transfer, tak pri návrate zo zájazdu Vás prenajatý transfer čaká na letisku 30 minút po vašom prílete. Po vyzdvihnutí batožiny prejdete do príletovej haly, držte sa vpravo, kde Vás hneď na začiatku medzi čakajúcimi ľuďmi očakáva šofér s BUBO tabuľkou. V prípade, že ho nevidíte, pokračujte doprava k prevádzke McDonald´s, kde Vás pred vstupom do McDonaldu nájde šofér v prípade, že by ste sa minuli v dave ľudí. Prosíme vás nevychádzajte von z príletovej haly. V prípade, že Vám mešká batožina, alebo meškáte z nejakého iného dôvodu, informujte nás na našej BUBO NONSTOP LINKE, ktorej číslo Vám odovzdáme pri odchode zájazdu. Prenajatý transfer Vás dovezie do Bratislavy na parkovisko Osobný prístav na Fajnorovom nábreží.

Online check-in: Už niekoľko rokov zabezpečujeme pre našich klientov pred odletom online check-in (registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle). Online check-in je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Pri našej najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta sú už vopred vybrané alebo bola rozdelená dvojica. Upozorňujeme na to, že BUBO nijak nemôže ovplyvniť online check-in, keďže ide o systém leteckej spoločnosti. Našou snahou je vždy všetkých klientov pred odletom zaregistrovať. Ak to však nejde, tak registrácia / check-in prebehne priamo na letisku. BUBO Back Office spraví ročne okolo 17000 online registrácií. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Tieto údaje preto od Vás vyžadujeme vopred. Nie je vašou povinnosťou ich dodať, avšak v prípade ich nedodania nie sme schopní registrovať Vás.

 

Na cestu odporúčame bicykel + 1 ks veľkej (20 kg) a príručnej (8 kg) batožiny. Túto prepravu máte už v cene.

 

 

V pelotóne bude bratia Velitsovci, profesionálny mechanik a masér. Vzhľadom na počet účastníkov, treba počítať s tým, že vás masér nebude masírovať každý deň. Treba byť pripravený na všetky typy počasia. Ideme bicyklovať v letnom počasí, takže počítame s vyššími teplotami. Zároveň ale odporúčame si pribaliť aspoň jednu ľahšiu bundu a vestu a doplnky (návleky na ruky, nohy, kolená) v prípade nepriaznivého počasia. Inak by jazdec mal mať zbalenú aspoň jednu sadu oblečenia na deň (kraťase + dres). Odporúčame aspoň 3 rezervné duše pre prípad defektov. O ostatné sa postará mechanik. Ak máte záujem, vieme vám zabezpečiť aj celý rezervný bicykel pre prípad, že by váš vlastný zostal nepojazdný za poplatok 300 eur. Účastníkom tejto premiérovej cesty ponúkame ako darček základnú výbavu Isadore (kraťase, dres, ponožky, čiapka) v hodnote 315 eur. Dres bude s pamätným emblémom zájazdu Isadore x Bubo. Na zakúpenie ďalšej výbavy ponúkame účastníkom cesty 20% zľavu.

 

Popis

Skupinu budú sprevádzať obaja bratia Velitsovci, a ak bude treba, vieme teda skupinu rozdeliť do dvoch výkonnostných skupín a obslúžiť tak všetkých jazdcov. Možno to ale nebude vôbec treba. Nikto by ale nemal očakávať profi výkonnostné priemerky. Ideme si hlavne užiť scenériu, zastaviť sa na dobrú kávu po ceste a spraviť fotky z pekných výhľadov. My predpokladáme, že tá vyššia výkonnostná skupina bude mať priemerku niekde okolo 30km/h (ak nebude vietor vyslovene nepriaznivý). Tá nižšia výkonnostná skupina, by sa potom prispôsobovala najpomalšiemu jazdcovi. Predpokladáme ale, že tá výkonnosť jazdca by mala byť minimálne na úrovni 25km/h a mal/a byť schopný/a opakovať jazdy nad 100 km niekoľko dní za sebou.

 

Tento zájazd sme pripravili v spolupráci so skutočnými profesionálmi, ktorí sa s vami s radosťou podelia o lásku k cyklistike.
Dvojčatá Peter a Martin Velitsovci majú za sebou dlhoročné skúsenosti s profesionálnym pelotónom. PeterVelits jazdil za ProTour tímy BMC Racing Team, HTC Columbia či Quick – Step. Osemkrát štartoval na podujatí Grand Tour, z toho šesťkrát na Tour de France. Je tiež trojnásobným národným šampiónom v individuálnej časovke, v tímovej časovke má tri tituly majstra sveta. V roku 2012 triumfoval na pretekoch Okolo Ománu. Triumfoval na MS 2007 v Stuttgarte v kategórii do 23 rokov. Ako prvý Slovák obsadil na pretekoch Grand Tour pozíciu na stupňoch víťazov v konečnom hodnotení – na Vuelta a Espaňa 2010 skončil na druhej priečke. V roku 2015 si na tom istom podujatí vyskúšal i slávny maillot rojo, keď si ho obliekol po prvej etape. Martin Velits plnil v profesionálnej cyklistike úlohu pomocníka hviezd – domestika. Vo World Tour jazdil za Milram, HTC a Quick-Step. Štartoval na všetkých troch Grand Tour.
Ich značka cyklooblečenia Isadore Apparel stavia na dlhoročných skúsenostiach bratov z pro pelotónu. Využitie týchto skúsenosti v kombinácii s čistým dizajnom vytvára oblečenie pre aktívny cyklistický životný štýl. Nezáleži či ste pretekár alebo víkendový jazdec, pocítite dôraz na detail v každom produkte vďaka mnohým hodinám a kilometrov strávených v pro pelotóne. Okrem toho sa produkty dizajnové Martinom a Petrom vyrábajú lokálne v Púchove, v prostredí kde vyrástli a chcú vytvárať nové pracovné miesta v ich komunite.

Ubytovanie

 • Ubytovanie je zabezpečené v slušných 3* hoteloch počas celej cesty v dvojposteľových izbách. Jednoposteľovú izbu si v prípade záujmu môžete doplatiť.
 • Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Izby sú pre 2 osoby a americké hotely negarantujú či bude iba jedna veľká posteľ alebo dve oddelené postele. V San Franciscu a Los Angeles máte možnosť využiť služby BUBO Prémium.

Doprava

 • letecky z Viedne
Vyrážať chceme určite do 9:00, pre najdlhšie jazdy si budeme musieť privstať a vyrážať už o 8:00. Čas čistej jazdy za deň bude v priemere niekde okolo 5 hodín, plus čas na zastávky na jedlo a sightseeing. Končiť deň/jazdu budeme predpokladáme okolo 17:00. Vzhľadom na náročnosť jázd, čas strávený v sedle bicykla, odporúčame, aby každý z účastníkov uprednostnil jazdu na vlastnom bicykli, na ktorý je zvyknutý. Nechceme riskovať, že pôžitok z jazdy bude ohrozený tým, že požičaný bicykel jazdcovi nesadne na 100%. Ak si ale predsa chcete bicykel zapožičať na mieste, bicykel na vyššej výkonnostnej úrovni vás bude stáť 100-150 eur na deň, cena je bez poplatku za odovzdanie bicykla v Los Angeles a jeho následnú prepravu do San Francisca.  Viac info nájdete tu: https://www.livelo.cc/

Transfer na letisko vo Viedni je zabezpečený oceňovanou VIP BUBO dopravou. Táto služba je spoplatnená. Stretnutie je na parkovisku Osobný prístav na Fajnorovom nábreží 2 v Bratislave. Parkovisko sa nachádza priamo pri Dunaji medzi Filozofickou fakultou Univerzity Komenského a Slovenským národným múzeom. Bližšie informácie a mapu miesta stretnutia nájdete na www.bubo.sk/mapa. Prosíme, buďte dochvíľni. Autobus odchádza 15 minút po čase stretnutia. Všetky dokumenty k ceste (letenka, poistenie atď.) Vám odovzdáme pri odchode zájazdu. Presný čas odchodu Vám bude včas oznámený.

V prípade, že nevyužijete našu prenajatú dopravu a pocestujete na letisko do Viedne individuálne, doplatok za dopravu nehraďte. Neuhradený doplatok za dopravu berieme ako Vaše vyjadrenie, že na letisko pocestujete individuálne. Po úhrade je poplatok za transfer nerefundovateľný.

Ak cestujete na letisko individuálne: Pokiaľ bude možné podklady k zájazdu poslať elektronicky,zašleme Vám ich e-mailom 2 dni pred odletom a ušetríme Vám cestu do našej cestovnej kancelárie.V prípade, že súčasťou podkladov  budú dokumenty, ktoré je treba fyzicky prevziať, môžete sa po ne zastaviť osobne 2 dni pred odchodom, alebo Vám ich na základe Vašej žiadosti  zašleme poštou v rámci Slovenska (v tomto prípade nás prosím kontaktujte e-mailom na bubo@bubo.sk). Klientom žijúcim v zahraničí podklady posielame kuriérom na vlastné náklady.

Je nevyhnutné, aby ste prišli na letisko minimálne 2,5 hodiny pred plánovaným odletom, kvôli bezproblémovému check-inu. Ak cestujete do Bratislavy alebo priamo na letisko vo Viedni, choďte vždy s dostatočným predstihom a rátajte s tým, že môžu byť dopravné zápchy, zlé počasie, porucha. Cestovanie nie je zadarmo a je lepšie radšej mať o jednu kávu viac, ako zmeškať krásny zájazd kvôli pár minútam.

Kontroly na letiskách sú v tejto dobe prísnejšie, zdĺhavejšie a Vy do batožiny na palubu okrem ostrých predmetov nemôžete doniesť žiadne tekutiny (ani krémy a lieky bez receptu) v objeme väčšom než 100 ml.

Stravovanie

 • raňajky
 • Pri 5+ hodinovej jazdy sa budeme zastavovať na jedlo po ceste. Každý deň bude priestor na dokúpenie ovocia, balenej vody, coca coly. Jontové prípravky, energetické tyčinky odporúčame zobrať z domu tie, na ktoré ste zvyknutí.

Užitočné informácie

Na vstup do USA je potrebný platný cestovný pas SR alebo ČR a platný vstupný formulár ESTA. Ak ste cudzí štátny príslušník, overte si podmienky vstupu do USA pre občanov vašej krajiny.

 

V cene zájazdu máte aj letenku kvalitnou leteckou spoločnosťou do San Francisca a späť z Los Angeles vrátane prepravy bicykla. Presné a finálne údaje o lete Vám pošleme najneskôr 21 dní pred odchodom zájazdu.

Ak máte radi svoje pohodlie, samozrejme v BUBO sa neváhajte kedykoľvek informovať o príplatku do triedy Business! Túto triedu odporúčame objednať si už pri prihlasovaní sa na zájazd, nakoľko sa kapacity môžu príchodom zájazdu vypredať. Výšku príplatku nájdete v 2. kroku objednávky.

Ak ste mali objednaný obojsmerný letiskový transfer, tak pri návrate zo zájazdu Vás prenajatý transfer čaká na letisku 30 minút po vašom prílete. Po vyzdvihnutí batožiny prejdete do príletovej haly, držte sa vpravo, kde Vás hneď na začiatku medzi čakajúcimi ľuďmi očakáva šofér s BUBO tabuľkou. V prípade, že ho nevidíte, pokračujte doprava k prevádzke McDonald´s, kde Vás pred vstupom do McDonaldu nájde šofér v prípade, že by ste sa minuli v dave ľudí. Prosíme vás nevychádzajte von z príletovej haly. V prípade, že Vám mešká batožina, alebo meškáte z nejakého iného dôvodu, informujte nás na našej BUBO NONSTOP LINKE, ktorej číslo Vám odovzdáme pri odchode zájazdu. Prenajatý transfer Vás dovezie do Bratislavy na parkovisko Osobný prístav na Fajnorovom nábreží.

Online check-in: Už niekoľko rokov zabezpečujeme pre našich klientov pred odletom online check-in (registráciu na let, kedy sú udelené konkrétne miesta v lietadle). Online check-in je možné robiť v čase 48 hodín až 4 hodiny pred odletom podľa podmienok jednotlivých leteckých spoločností. Pri našej najlepšej vôli sa stane, že online check-in nefunguje, miesta sú už vopred vybrané alebo bola rozdelená dvojica. Upozorňujeme na to, že BUBO nijak nemôže ovplyvniť online check-in, keďže ide o systém leteckej spoločnosti. Našou snahou je vždy všetkých klientov pred odletom zaregistrovať. Ak to však nejde, tak registrácia / check-in prebehne priamo na letisku. BUBO Back Office spraví ročne okolo 17000 online registrácií. Mnohé letecké spoločnosti k online check-inu vyžadujú údaje ako dátum narodenia, číslo pasu a dátum expirácie pasu. Tieto údaje preto od Vás vyžadujeme vopred. Nie je vašou povinnosťou ich dodať, avšak v prípade ich nedodania nie sme schopní registrovať Vás.

 

Na cestu odporúčame bicykel + 1 ks veľkej (20 kg) a príručnej (8 kg) batožiny. Túto prepravu máte už v cene.

 

 

V pelotóne bude bratia Velitsovci, profesionálny mechanik a masér. Vzhľadom na počet účastníkov, treba počítať s tým, že vás masér nebude masírovať každý deň. Treba byť pripravený na všetky typy počasia. Ideme bicyklovať v letnom počasí, takže počítame s vyššími teplotami. Zároveň ale odporúčame si pribaliť aspoň jednu ľahšiu bundu a vestu a doplnky (návleky na ruky, nohy, kolená) v prípade nepriaznivého počasia. Inak by jazdec mal mať zbalenú aspoň jednu sadu oblečenia na deň (kraťase + dres). Odporúčame aspoň 3 rezervné duše pre prípad defektov. O ostatné sa postará mechanik. Ak máte záujem, vieme vám zabezpečiť aj celý rezervný bicykel pre prípad, že by váš vlastný zostal nepojazdný za poplatok 300 eur. Účastníkom tejto premiérovej cesty ponúkame ako darček základnú výbavu Isadore (kraťase, dres, ponožky, čiapka) v hodnote 315 eur. Dres bude s pamätným emblémom zájazdu Isadore x Bubo. Na zakúpenie ďalšej výbavy ponúkame účastníkom cesty 20% zľavu.

 

Rezervačný formulár

Cena 3263.7 /osobu
Začiatok zájazdu:
1. 6. 2020
Koniec zájazdu:
10. 6. 2020

Informácie

  USA
  Cyklozájazdy
  Letecky
  B – mierne náročný


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tieto internetové stránky používajú cookies. Ich použitie (okrem nevyhnutne potrebných) môžete povoliť alebo zakázať.